W praktyce zawodowej dotyczącej prawa umów gospodarczych świadczyłam kompleksową obsługę podmiotów z branży IT, kreatywnej, artystycznej. Przygotowywałam oraz uczestniczyłam w negocjacjach dotyczących umów o współpracę, podwykonawczych, licencyjnych, a także o przeniesienie praw własności intelektualnej, z uwzględnieniem kontraktów o charakterze transgranicznym.
Jestem autorką publikacji dotyczących praktycznych aspektów prawa ochrony własności intelektualnej (m.in. Między utworem a wykonaniem. O prawach „współtwórców” dzieł muzyki współczesnej” w: Neofonia (współ)twórczość, Poznań 2019, Music Trademarks and Their Protection in Trademark and Copyright Law, w: Eastern European Journal of Transnational Relations, Vol. 3, No. 1, 2019).
Byłam prelegentem na licznych konferencjach i wydarzeniach dotyczących praw twórców (m.in. III Ogólnopolska konferencja instrumentologiczna w Ostromecku, Ostromecko 2019, „W sprawie autorów”, Gdańsk 2019 r.). Na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzę zajęcia z zakresu prawa autorskiego w działalności artystycznej i edukacyjnej dla studentów podyplomowych studiów Dźwięk i Audiosfera.
Ukończyłam prawo na Wydziale Prawa i Administracji oraz muzykologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz aplikację adwokacką w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej.
-
Odzyskanie domeny internetowej
- Klient: Dystrybutor maszyn do szycia
- Kwota główna: bezcenne
Nasz klient zawarł umowę z zagranicznym podmiotem, na podstawie której uzyskał wyłączność na dystrybuowanie renomowanych, chronionych charakterystyczną nazwą produktów na określonym obszarze. Jego bezpośredni konkurent,Czytaj więcej...
-
Wynagrodzenie za roboty dodatkowe
- Klient: Przedsiębiorca z branży budowlanej
- Kwota główna: 127 000 zł
Do naszej kancelarii zgłosił się przedsiębiorca, któremu zamawiający odmówił zapłaty za wykonane roboty dodatkowe. Jednym z głównych argumentów zamawiającego był brak zawarcia aneksu w trybie przewidzianym w umowie.Czytaj więcej...